MONSTERS – SPORTY WALKI

Zgrupowanie sportowo-integracyjne
w Lipnie
26-29.08. 2023 r.
"Przed powrotem do szkoły"

Po raz drugi w tym roku Monstersi odwiedzili odległą o 160 km od Warszawy, a położoną niedaleko Torunia, miejscowość Lipno. Tym razem oprócz uczestników z zaprzyjaźnionego klubu Czarny Orzeł spotkali tam grupę młodych sportowców z Litwy, a było to możliwe dzięki współpracy z organizacją YMCA w tym kraju (kontakt z litewskim partnerem nawiązał trener Monstersów podczas berlińskich obchodów pięćdziesiątej rocznicy utworzenia YMCA Europe). Okazało się, że litewski klub zapaśniczy prowadzi działalność podobną do tej, jaka realizowana jest w klubach w Warszawie i Lipnie.  

W sumie w sierpniowym zgrupowaniu uczestniczyło 46 osób z Litwy, Ukrainy oraz Polski i było to największe wydarzenie tego typu zorganizowane do tej pory przez klub Monsters. Jednym z założonych celów było wypracowanie wspólnych standardów pracy z dziećmi i młodzieżą, tak więc zgodnie z założonym programem odbyło się szkolenie trenerów. Udział w nim wzięli dwaj młodzi adepci z Warszawy przygotowujący się intensywnie do podjęcia zadań instruktorów w klubie.

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

W Lipnie treningi prowadzone były w większości przez trenera Olka z Monsters, ale jeden z nich (zajęcia dotyczące zapasów) poprowadził trener z Litwy i było to cenne doświadczenie.  

Oprócz treningów program zgrupowania zawierał pożyteczne prezentacje, zajęcia językowe (praktyczny angielski), konkursy z nagrodami oraz wycieczkę do zapory wodnej na Wiśle we Włocławku. Odbył się również kolejny egzamin na niebieski pas, a najbardziej zasłużeni zawodnicy klubu otrzymali promocje na pas purpurowy. 

Na obozowym ognisku (z kiełbaskami i piankami) wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. 

Naszym nowym partnerom z Litwy bardzo podobał się zaprezentowany sposób prowadzenia obozów sportowych i wyrazili chęć goszczenia Monstersów u siebie. 

Mamy nadzieję, że zgrupowanie w Lipnie było dla wszystkich uczestników przyjemnym akcentem kończącym wakacje, a także zachętą do solidnego trenowania w nachodzącym roku szkolnego.  

Obszerna informacja o zgrupowaniu w Lipnie zamieszczona została na stronie internetowej YMCA Europe - organizacji, która wspiera nasz polsko-ukraiński program integracyjny.

LETNIE ZGRUPOWANIE SPORTOWE MONSTERS
Olsztyn 10-16 lipca 2023

Grupa dwudziestu jeden polskich i ukraińskich dzieci uczestniczących we wspólnym programie sportowym klubu Monsters oraz YMCA Europe Mission in Poland porzuciło zgiełk wielkomiejskiego życia i wyjechało na Warmię do Olsztyna. Tu, wśród jezior i lasów, dzieciaki znalazły świetne warunki do wzmocnienia zdrowia fizycznego i psychicznego oraz rozwijania umiejętności sportowych, ale także społecznych, potrzebnych, gdy jest się częścią zróżnicowanego pod względem narodowości oraz języka zespołu.

Program zgrupowania odzwierciedlał dewizę YMCA: body-mind-spirit (co oznacza, że harmonijny rozwój powinien obejmować ciało, umysł i ducha).

Oprócz codziennych zajęć sportowych i rekreacyjnych na program złożyły się:

 •  wizyta w Ośrodku Jeździeckim UWM (ognisko i przejażdżka konna),
 • spotkanie z mistrzami chińskich sztuk walki,
 • zwiedzanie z przewodnikiem historycznej części Olsztyna Śladami Mikołaja Kopernika,
 • wycieczka autokarowa do skansenu w Olsztynku,
 • English Everyday– codzienne zabawy z językiem angielskim,
 • wizyta w kinie,
 • prezentacje tematyczne i inne atrakcje.

Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze, a dobre humory były na porządku dziennym, czego dowodem są dołączone zdjęcia.

W maju Monstersi odwiedzili Lipno, teraz rewizytę złożyli członkowie Klubu Czarny Orzeł, dokładnie rzecz ujmując, jedenastoosobowa polsko-ukraińska ekipa trenująca sporty walki i zainteresowana współpracą. Był to kolejny krok w kierunku wypracowywania wspólnych standardów organizacji obozów sportowych dla dzieci i młodzieży. 

Tem projekt jest częścią programy CAMP EUROPE prowadzonego przez YMCA Europe.

YMCA Europe Roots for Peace

#ymcacampeurope  #ymcaCE

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

Camp Europe pilot initiative happening now all over the continent, within the framework of Roots for Peace programme.
YMCA Europe Roots for Peace
#ymcacampeurope #ymcaCE

SPORT SUMMER CAMP MONSTERS
Olsztyn 10-16th July 2023

 • 21 Polish and Ukrainian children who take part in YMCA Europe Mission integration programme left hectic big-city-life and went to the lakes and forest of Olsztyn (north-east of Poland). There, they had ideal conditions for strengthening their physical and mental health and develop social skills of living in a diverse group. There was a lot of sports, antistress sessions and learning about Poland, Ukraine and YMCA. Beyond sport typical sport  activities the programme included:
 • Visit to the UWM equestrian center (bonfire and horseback riding)
 • Knowledge of the historical part
  Olsztyn “In the footsteps of Nicolaus Copernicus”
 • A coach trip to the Skansen in Olsztynek
  English Everyday – everyday fun with English language

Everything passed  in friendly and amusing 😊 atmosphere!

We had a day visit of eleven  Polish-Ukrainian members of our partner club  Czarny Orzeł from Lipno. That was another step towards common standards in organizing sports camps for children and young people.

This is a part of CAMP EUROPE programme, implemented by YMCA Europe.

Mariusz Pudzianowski z wizytą u Monstersów

15 maja odwiedził klub Monsters  Mariusz Pudzianowski, ps. Pudzian. Obecnie powszechnie jest znany jako zawodnik MMA, ale  zanim do tego doszło był gwiazdą świata strongmenów, gdzie nie miał sobie równych (zdobywca tytułu najsilniejszego człowieka świata).

Pudzian opowiedział Monstersom o swojej karierze, a w tym jak przez wiele lat trenował i sparował z naszym trenerem Aleksandrem Rychlikiem.

Nasi zawodnicy mieli dziś okazje osobiście porozmawiać z Mariuszem Pudzianowskim, a także wziąć od niego autograf. To są momenty, które młodzi sportowcy będą pamiętać!

Podczas spotkania był też zdrowy poczęstunek, zapewniony przez niezawodną firmę @burakdieta_catering
Dziękujemy!

Warszawa, 21 maja 2023r.

Polsko-Ukraińska drużyna MONSTERS (czterech zawodników) wystartowała w szóstej edycji turnieju “Róża Fight Cup”. Wszyscy zaprezentowali się dobrze, mimo, że nie wszystkim dane było stanąć na podium. Widać, że wszyscy czynią postępy w sztuce walki, ale najgroźniejsi przeciwnicy też nie próżnują.  Zdobyte medale jak zwykle cieszą: Kuba zdobył srebro w MMA i brąz w grapplingu, a Szymek wywalczył brąz w MMA. Gratulacje!

Znowu spotkaliśmy naszych znajomych z “Czarnego Orła” – klubu z Lipna. Również i oni godnie się zaprezentowali (2 medale: srebrny i  brązowy  w grapplingu).

NOCOWANKA MONSTERS
19-20.05.2023

Nocowanka odbyła i była udana. Mieliśmy aż 20 uczestników. Oznacza to, że ta forma integracji klubu zdaje egzamin. To cieszy 🙂

W programie było: 

 • trening sportów walki,
 • Pizza Party,
 • wojna na poduszki, 
 • kino Monsters z maszyną do popcornu,
 • poranny streching z elementami jogi, 
 • śniadanie,
 • konkurs LEGO z nagrodami, 
 • trening funkcjonalny

 

 

Teraz przygotowujemy się do akcji letniej MONSTERS!

 

NOVERNIGHT EVENT WITH MONSTERS
19-20.05.2023

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

The Overnight Event passed and was successful. We had as many as 20 participants. This means that this form of club integration works well. It makes us happy 🙂

The program included:

 • martial arts training,
 • Pizza Party,
 • pillow fight,
 • Monsters cinema with a popcorn machine,
 • morning stretching with elements of yoga,
 • breakfast,
 • LEGO competition with prizes,
 • functional training

We’re getting ready for the summer action MONSTER!

MAJOWE ZGRUPOWANIE SPORTOWE W LIPNIE 29.04 - 2.05 2023 r.

Tym razem Monstersi wyjechali do Lipna, miasta z ciekawą historią oddalonego o 160 km od Warszawy.  Działa w nim klub sportów walki: Czarny Orzeł. Oprócz mieszanych sztuk walki ma jeszcze jedną cechę wspólną z nami: trenują tam dzieci ukraińskie na takich zasadach jak u nas. 

Lipno i klub Czarny Orzeł okazały się przyjaznym środowiskiem. Bardzo dobrze nam się tam trenowało, a także spędzało czas poza sportem: wycieczka do Torunia, spektakl w teatrze, a także obozowe ognisko były czasem spędzonym przyjemnie i pożytecznie. Polubiliśmy się, nowe znajomości zostały nawiązane, żal było wyjeżdżać.

BĘDZIEMY WSPÓŁPRACOWAĆ!

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

May Sports Camp
in Lipno
29.04 - 2.05 2023

This time Monsters went to Lipno, a city with an interesting history, 160 km away from Warsaw. There is a martial arts club in it: Czarny Orzeł. In addition to mixed martial arts, it has one more thing in common with us: Ukrainian children train there on the same condition as in our club.

Lipno and the Czarny Orzeł club turned out to be a friendly environment for common work. We had a great sport training there, and also spending time outside of the gym: a trip to Toruń, a performance in the theater, as well as a campfire were pleasant and useful. We liked each other, new friendship was made, it was sad to leave.

WE WILL COOPERATE!

Nieco wspomnień:
Zimowe zgrupowanie sportowe Klubu MONSTERS -Zakopane 2023

Nadeszła wprawdzie wiosna, ale zachęcamy, aby nieco powspominać tegoroczną zimę, a to ze względu na zgrupowanie zimowe Monsters w Zakopanem, które było bardzo udane.

Some Memories:
Winter Sports Camp in Zakopane 2023

Spring has come, but we encourage you to reminisce about this year’s winter a bit. That’s because of the Monsters winter training camp in Zakopane, which was very nice.

 

Nasza reprezentacja zdobyła na tych ważnych mistrzostwach
2 srebrne medale!

Gratulacje dla Szymka Leśniaka i Kuby Rogińskiego!

Zimowe zgrupowanie sportowe Klubu MONSTERS -Zakopane 2023

W dniach 19-25 lutego 2023 r. odbyło się kolejne zgrupowanie sportowe klubu MONSTERS. Tym razem wyjechaliśmy do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Zgrupowanie realizowało plan sportowy, ale znaczącą rolę odgrywały w programie zajęcia z poznawania kultury Polski i Ukrainy, nauki języków oraz sportów i zabaw na śniegu. Monstersi wjechali też na Kasprowy Wierch (w warunkach niemal ekstremalnych),  a chętni pokonali trasę do Morskiego Oka i z powrotem. 

Podczas zgrupowania odbył się  kolejny trudny egzamin na niebieski pas – pięciu adeptów otrzymało promocję na wyższy stopień. 

Polsko-ukraiński skład uczestników, kandydatów na liderów, kadry i wolontariuszy sprawiał, że zgrupowanie miało charakter integracyjny.

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

Winter Sports Camp in Zakopane 2023

On February 19.-25. 2023. another integration sports camp of the MONSTERS club took place. This time we went to Zakopane – “the winter capital of Poland”. Obviously, the camp implemented a sports plan, but the items on learning about the culture of Poland and Ukraine, learning languages, as well as supplementary winter sports and games  played a significant role in the program. 
During the grouping, another difficult blue belt exam was held – five adepts were promoted to a higher rank.
Monsters also climbed Kasprowy Wierch (in almost extreme conditions), and those who were willing to hike  to Morskie Oko and back.
The Polish-Ukrainian composition of participants, candidates for leaders, staff and volunteers made the event integrative in a natural way.

Konferencja YMCA EUROPE w Gdyni nt. pracy programowej z uchodźcami

W dniach 8-12 lutego trener Aleksander Rychlik uczestniczył w konferencji programowej organizowanej przez YMCA Europe. Prezentował tam metody pracy z dziećmi i młodzieżą w środowisku zróżnicowanym etnicznie. Była to również okazja do zapoznania się z podobnymi programami prowadzonymi w innych krajach europejskich (w sumie było 19 reprezentacji). Klub MONSTERS dąży do nawiązania współpracy z innymi klubami za granicą, które prowadzą zajęcia ze sportów walki na podobnych zasadach, była to jedna z okazji do bliższego poznania się wymiany doświadczeń.

Working Conference “YMCA work with refugees”

The conference on Work with Refugees was organized YMCA Europe Working Group with Refugees for people who face the issues related to migration caused by the war in Ukraine in their everyday work.  YMCAs from 19 countries were represented at this event. That was a visible sign of solidarity in common work. Trainer Aleksander Rychlik presented the activities run by MONSTERS  in Warsaw. Also that was a great opportunity for initiation international  cooperation with groups that run similar programmes.

Dofinansownie pochodzi od YMCA Europe