MONSTERS – SPORTY WALKI

OSTATNIE ZAWODY W ROKU
ŻYRARDÓW, 17.12 2023r.

Wiktor Więcko kończy rok swoim pierwszym złotym medalem :). 

Miłosz Karbasz – 2 miejse

Kuba Roginski-  2 miejsce 

Miron Odynenko 2 miejsce

Jan Fabiszewski – 2 miejsce

Sasha Pronoza – 2 miejsce

NOCOWANKA MONSTERS
24-25.11.2023

Listopadowa nocowanka przebiegła w zimowej scenerii. Mimo to nastrój był jak zwykle pogodny. Mieliśmy 16 uczestników w polsko-ukraińskim – załoga się trzyma  🙂

W programie było: 

 • trening sportów walki,
 • Pizza Party,
 • walka na poduszki, 
 • kino Monsters z maszyną do popcornu,
 • poranny stretching z elementami jogi, 
 • śniadanie,
 • konkurs LEGO z nagrodami, 
 • trening funkcjonalny

 

OVERNIGHT EVENT WITH MONSTERS
24-25.11.2023

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

The November Overnight Event passed in winter scenery, however, the mood was warm and friendly. We had 16 participants. This means that this the diverse team is keeping unity 🙂

The program included:

 • martial arts training,
 • Pizza Party,
 • pillow fight,
 • Monsters cinema with a popcorn machine,
 • morning stretching with elements of yoga,
 • breakfast,
 • LEGO competition with prizes,
 • functional training

Warszawa, 4-5.11. 2023r.

Kuba Rogiński – 2 miejsce w grapplingu

Maks Jarco – 3 miejsce w grapplingu

Ninja Warrior - 2 edycja Warszawa, 19.11. 2023 r.

Wiktor Więcko – 2 miejsce w konkurencji tor przeszkód (powtórzył rezultat z 1 edycji)

Maks Jarco – 5 miejsce. Również duże brawa!

8 MISTRZOSTWA POLSKI MMA Gliwice, 28.10.2023

Kuba Rogiński zdobył 2 miejsce po bardzo dobrej i wyrównanej walce.
Nasz trener Eryk Rebelski wygrał 3 walki, przegrał jedną i w rezultacie zajął 3 miejsce!

Z wizytą
u Monstersów

Już drugi rok klub MONSTERS Warszawa z powodzeniem i przyjemnością prowadzi polsko-ukraiński program integracyjny. Nikt nie ma wątpliwości, że wspólnie z członkami klubu wykonujemy bardzo potrzebną pracę wychowawczą dla dzieci w naszym mieście, niezależnie od ich pochodzenia. Finansowo wspiera nas organizacja YMCA Europe i ze względu na wysoką ocenę naszych działań nie było dotychczas problemu z uzyskiwaniem dofinansowania na kolejne projekty.

W dniach 17-18 października odbywała się w Warszawie konferencja grupy, która wspiera organizację YMCA na Ukrainie. W sumie przyjechało 19 osób z różnych krajów, a wśród nich sekretarz generalny YMCA World – Carlos Sanvee i sekretarz generalny YMCA Europe – Juan Iglesias. Słyszeli wiele dobrego o programie integracyjnym klubu Monsters i bardzo chcieli spotkać się jego uczestnikami. Spotkanie 18 października w Centrum Karuzella było niezwykle udane, ponieważ pokazali się w akcji prawdziwych ludzie. Bardzo dziękujemy naszym adeptom, ich rodzicom i instruktorom za przybycie i wszystkie przygotowania z ich strony. 

Również bardzo dziękujemy Centrum Karuzella za użyczenie pomieszczeń placówki i przygotowanie poczęstunku! Wszystko wypadło znakomicie – okazja do prezentacji działalności klubu z perspektywą rozwoju działalności (także tej pozasportowej) została pięknie wykorzystana.

Następnego dnia trener Aleksander odbył rozmowę z SG YMCA Europe nt. konkretnych kroków, które mają być podjęte przez obie strony w najbliższych miesiącach w celu kontynuacji programu. Wygląda na to, że wszystko jest na dobrej drodze :).

Zgrupowanie sportowo-integracyjne
w Lipnie
26-29.08. 2023 r.
"Przed powrotem do szkoły"

Po raz drugi w tym roku Monstersi odwiedzili odległą o 160 km od Warszawy, a położoną niedaleko Torunia, miejscowość Lipno. Tym razem oprócz uczestników z zaprzyjaźnionego klubu Czarny Orzeł spotkali tam grupę młodych sportowców z Litwy, a było to możliwe dzięki współpracy z organizacją YMCA w tym kraju (kontakt z litewskim partnerem nawiązał trener Monstersów podczas berlińskich obchodów pięćdziesiątej rocznicy utworzenia YMCA Europe). Okazało się, że litewski klub zapaśniczy prowadzi działalność podobną do tej, jaka realizowana jest w klubach w Warszawie i Lipnie.  

W sumie w sierpniowym zgrupowaniu uczestniczyło 46 osób z Litwy, Ukrainy oraz Polski i było to największe wydarzenie tego typu zorganizowane do tej pory przez klub Monsters. Jednym z założonych celów było wypracowanie wspólnych standardów pracy z dziećmi i młodzieżą, tak więc zgodnie z założonym programem odbyło się szkolenie trenerów. Udział w nim wzięli dwaj młodzi adepci z Warszawy przygotowujący się intensywnie do podjęcia zadań instruktorów w klubie.

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

W Lipnie treningi prowadzone były w większości przez trenera Olka z Monsters, ale jeden z nich (zajęcia dotyczące zapasów) poprowadził trener z Litwy i było to cenne doświadczenie.  

Oprócz treningów program zgrupowania zawierał pożyteczne prezentacje, zajęcia językowe (praktyczny angielski), konkursy z nagrodami oraz wycieczkę do zapory wodnej na Wiśle we Włocławku. Odbył się również kolejny egzamin na niebieski pas, a najbardziej zasłużeni zawodnicy klubu otrzymali promocje na pas purpurowy. 

Na obozowym ognisku (z kiełbaskami i piankami) wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe certyfikaty. 

Naszym nowym partnerom z Litwy bardzo podobał się zaprezentowany sposób prowadzenia obozów sportowych i wyrazili chęć goszczenia Monstersów u siebie. 

Mamy nadzieję, że zgrupowanie w Lipnie było dla wszystkich uczestników przyjemnym akcentem kończącym wakacje, a także zachętą do solidnego trenowania w nachodzącym roku szkolnego.  

Obszerna informacja o zgrupowaniu w Lipnie zamieszczona została na stronie internetowej YMCA Europe - organizacji, która wspiera nasz polsko-ukraiński program integracyjny.

LETNIE ZGRUPOWANIE SPORTOWE MONSTERS
Olsztyn 10-16 lipca 2023

Grupa dwudziestu jeden polskich i ukraińskich dzieci uczestniczących we wspólnym programie sportowym klubu Monsters oraz YMCA Europe Mission in Poland porzuciło zgiełk wielkomiejskiego życia i wyjechało na Warmię do Olsztyna. Tu, wśród jezior i lasów, dzieciaki znalazły świetne warunki do wzmocnienia zdrowia fizycznego i psychicznego oraz rozwijania umiejętności sportowych, ale także społecznych, potrzebnych, gdy jest się częścią zróżnicowanego pod względem narodowości oraz języka zespołu.

Program zgrupowania odzwierciedlał dewizę YMCA: body-mind-spirit (co oznacza, że harmonijny rozwój powinien obejmować ciało, umysł i ducha).

Oprócz codziennych zajęć sportowych i rekreacyjnych na program złożyły się:

 •  wizyta w Ośrodku Jeździeckim UWM (ognisko i przejażdżka konna),
 • spotkanie z mistrzami chińskich sztuk walki,
 • zwiedzanie z przewodnikiem historycznej części Olsztyna Śladami Mikołaja Kopernika,
 • wycieczka autokarowa do skansenu w Olsztynku,
 • English Everyday– codzienne zabawy z językiem angielskim,
 • wizyta w kinie,
 • prezentacje tematyczne i inne atrakcje.

Wszystko odbyło się w przyjaznej atmosferze, a dobre humory były na porządku dziennym, czego dowodem są dołączone zdjęcia.

W maju Monstersi odwiedzili Lipno, teraz rewizytę złożyli członkowie Klubu Czarny Orzeł, dokładnie rzecz ujmując, jedenastoosobowa polsko-ukraińska ekipa trenująca sporty walki i zainteresowana współpracą. Był to kolejny krok w kierunku wypracowywania wspólnych standardów organizacji obozów sportowych dla dzieci i młodzieży. 

Tem projekt jest częścią programy CAMP EUROPE prowadzonego przez YMCA Europe.

YMCA Europe Roots for Peace

#ymcacampeurope  #ymcaCE

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

Camp Europe pilot initiative happening now all over the continent, within the framework of Roots for Peace programme.
YMCA Europe Roots for Peace
#ymcacampeurope #ymcaCE

SPORT SUMMER CAMP MONSTERS
Olsztyn 10-16th July 2023

 • 21 Polish and Ukrainian children who take part in YMCA Europe Mission integration programme left hectic big-city-life and went to the lakes and forest of Olsztyn (north-east of Poland). There, they had ideal conditions for strengthening their physical and mental health and develop social skills of living in a diverse group. There was a lot of sports, antistress sessions and learning about Poland, Ukraine and YMCA. Beyond sport typical sport  activities the programme included:
 • Visit to the UWM equestrian center (bonfire and horseback riding)
 • Knowledge of the historical part
  Olsztyn „In the footsteps of Nicolaus Copernicus”
 • A coach trip to the Skansen in Olsztynek
  English Everyday – everyday fun with English language

Everything passed  in friendly and amusing 😊 atmosphere!

We had a day visit of eleven  Polish-Ukrainian members of our partner club  Czarny Orzeł from Lipno. That was another step towards common standards in organizing sports camps for children and young people.

This is a part of CAMP EUROPE programme, implemented by YMCA Europe.

Mariusz Pudzianowski z wizytą u Monstersów

15 maja odwiedził klub Monsters  Mariusz Pudzianowski, ps. Pudzian. Obecnie powszechnie jest znany jako zawodnik MMA, ale  zanim do tego doszło był gwiazdą świata strongmenów, gdzie nie miał sobie równych (zdobywca tytułu najsilniejszego człowieka świata).

Pudzian opowiedział Monstersom o swojej karierze, a w tym jak przez wiele lat trenował i sparował z naszym trenerem Aleksandrem Rychlikiem.

Nasi zawodnicy mieli dziś okazje osobiście porozmawiać z Mariuszem Pudzianowskim, a także wziąć od niego autograf. To są momenty, które młodzi sportowcy będą pamiętać!

Podczas spotkania był też zdrowy poczęstunek, zapewniony przez niezawodną firmę @burakdieta_catering
Dziękujemy!

Warszawa, 21 maja 2023r.

Polsko-Ukraińska drużyna MONSTERS (czterech zawodników) wystartowała w szóstej edycji turnieju „Róża Fight Cup”. Wszyscy zaprezentowali się dobrze, mimo, że nie wszystkim dane było stanąć na podium. Widać, że wszyscy czynią postępy w sztuce walki, ale najgroźniejsi przeciwnicy też nie próżnują.  Zdobyte medale jak zwykle cieszą: Kuba zdobył srebro w MMA i brąz w grapplingu, a Szymek wywalczył brąz w MMA. Gratulacje!

Znowu spotkaliśmy naszych znajomych z „Czarnego Orła” – klubu z Lipna. Również i oni godnie się zaprezentowali (2 medale: srebrny i  brązowy  w grapplingu).

NOCOWANKA MONSTERS
19-20.05.2023

Nocowanka odbyła i była udana. Mieliśmy aż 20 uczestników. Oznacza to, że ta forma integracji klubu zdaje egzamin. To cieszy 🙂

W programie było: 

 • trening sportów walki,
 • Pizza Party,
 • wojna na poduszki, 
 • kino Monsters z maszyną do popcornu,
 • poranny streching z elementami jogi, 
 • śniadanie,
 • konkurs LEGO z nagrodami, 
 • trening funkcjonalny

 

 

Teraz przygotowujemy się do akcji letniej MONSTERS!

 

OVERNIGHT EVENT WITH MONSTERS
19-20.05.2023

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

The Overnight Event passed and was successful. We had as many as 20 participants. This means that this form of club integration works well. It makes us happy 🙂

The program included:

 • martial arts training,
 • Pizza Party,
 • pillow fight,
 • Monsters cinema with a popcorn machine,
 • morning stretching with elements of yoga,
 • breakfast,
 • LEGO competition with prizes,
 • functional training

We’re getting ready for the summer action MONSTER!

MAJOWE ZGRUPOWANIE SPORTOWE W LIPNIE 29.04 - 2.05 2023 r.

Tym razem Monstersi wyjechali do Lipna, miasta z ciekawą historią oddalonego o 160 km od Warszawy.  Działa w nim klub sportów walki: Czarny Orzeł. Oprócz mieszanych sztuk walki ma jeszcze jedną cechę wspólną z nami: trenują tam dzieci ukraińskie na takich zasadach jak u nas. 

Lipno i klub Czarny Orzeł okazały się przyjaznym środowiskiem. Bardzo dobrze nam się tam trenowało, a także spędzało czas poza sportem: wycieczka do Torunia, spektakl w teatrze, a także obozowe ognisko były czasem spędzonym przyjemnie i pożytecznie. Polubiliśmy się, nowe znajomości zostały nawiązane, żal było wyjeżdżać.

BĘDZIEMY WSPÓŁPRACOWAĆ!

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

May Sports Camp
in Lipno
29.04 - 2.05 2023

This time Monsters went to Lipno, a city with an interesting history, 160 km away from Warsaw. There is a martial arts club in it: Czarny Orzeł. In addition to mixed martial arts, it has one more thing in common with us: Ukrainian children train there on the same condition as in our club.

Lipno and the Czarny Orzeł club turned out to be a friendly environment for common work. We had a great sport training there, and also spending time outside of the gym: a trip to Toruń, a performance in the theater, as well as a campfire were pleasant and useful. We liked each other, new friendship was made, it was sad to leave.

WE WILL COOPERATE!

Nieco wspomnień:
Zimowe zgrupowanie sportowe Klubu MONSTERS -Zakopane 2023

Nadeszła wprawdzie wiosna, ale zachęcamy, aby nieco powspominać tegoroczną zimę, a to ze względu na zgrupowanie zimowe Monsters w Zakopanem, które było bardzo udane.

Some Memories:
Winter Sports Camp in Zakopane 2023

Spring has come, but we encourage you to reminisce about this year’s winter a bit. That’s because of the Monsters winter training camp in Zakopane, which was very nice.

 

Nasza reprezentacja zdobyła na tych ważnych mistrzostwach
2 srebrne medale!

Gratulacje dla Szymka Leśniaka i Kuby Rogińskiego!

Zimowe zgrupowanie sportowe Klubu MONSTERS -Zakopane 2023

W dniach 19-25 lutego 2023 r. odbyło się kolejne zgrupowanie sportowe klubu MONSTERS. Tym razem wyjechaliśmy do zimowej stolicy Polski – Zakopanego. Zgrupowanie realizowało plan sportowy, ale znaczącą rolę odgrywały w programie zajęcia z poznawania kultury Polski i Ukrainy, nauki języków oraz sportów i zabaw na śniegu. Monstersi wjechali też na Kasprowy Wierch (w warunkach niemal ekstremalnych),  a chętni pokonali trasę do Morskiego Oka i z powrotem. 

Podczas zgrupowania odbył się  kolejny trudny egzamin na niebieski pas – pięciu adeptów otrzymało promocję na wyższy stopień. 

Polsko-ukraiński skład uczestników, kandydatów na liderów, kadry i wolontariuszy sprawiał, że zgrupowanie miało charakter integracyjny.

Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

Winter Sports Camp in Zakopane 2023

On February 19.-25. 2023. another integration sports camp of the MONSTERS club took place. This time we went to Zakopane – „the winter capital of Poland”. Obviously, the camp implemented a sports plan, but the items on learning about the culture of Poland and Ukraine, learning languages, as well as supplementary winter sports and games  played a significant role in the program. 
During the grouping, another difficult blue belt exam was held – five adepts were promoted to a higher rank.
Monsters also climbed Kasprowy Wierch (in almost extreme conditions), and those who were willing to hike  to Morskie Oko and back.
The Polish-Ukrainian composition of participants, candidates for leaders, staff and volunteers made the event integrative in a natural way.

Konferencja YMCA EUROPE w Gdyni nt. pracy programowej z uchodźcami

W dniach 8-12 lutego trener Aleksander Rychlik uczestniczył w konferencji programowej organizowanej przez YMCA Europe. Prezentował tam metody pracy z dziećmi i młodzieżą w środowisku zróżnicowanym etnicznie. Była to również okazja do zapoznania się z podobnymi programami prowadzonymi w innych krajach europejskich (w sumie było 19 reprezentacji). Klub MONSTERS dąży do nawiązania współpracy z innymi klubami za granicą, które prowadzą zajęcia ze sportów walki na podobnych zasadach, była to jedna z okazji do bliższego poznania się wymiany doświadczeń.

Working Conference “YMCA work with refugees”

The conference on Work with Refugees was organized YMCA Europe Working Group with Refugees for people who face the issues related to migration caused by the war in Ukraine in their everyday work.  YMCAs from 19 countries were represented at this event. That was a visible sign of solidarity in common work. Trainer Aleksander Rychlik presented the activities run by MONSTERS  in Warsaw. Also that was a great opportunity for initiation international  cooperation with groups that run similar programmes.

Dofinansownie pochodzi od YMCA Europe

STYCZNIOWA NOCOWANKA MONSTERS: 27-28.01.2023

Dofinansownie pochodzi od YMCA Europe

Nocowanki stają się tradycją klubu. Pierwsza w tym roku impreza odbyła się w dniach 27-28 stycznia. Miło popatrzeć, jak Polsko-Ukaraiński zespół razem trenuje, uczy się i bawi. Jest to integracja w akcji wspierana przez YMCA Europe. 

Overnight integration  events have become a tradition in  Monsters club. The first event this year took place on January 27-28. The programme included sport activities, yoga, pizza party, pillow fighting, night cinema, LEGO and blocks contest with awards It’s nice to watch the Polish-Ukrainian team when they train, learn and have fun together. This is integration in action supported by YMCA Europe

Kolejne zawody klubu MONSTERS poza nami

 W wewnętrznych zawodach klubu wzięli udział zawodnicy polscy i ukraińscy, ale nie było żadnej rywalizacji międzynarodowej – każdy reprezentował siebie. Wszyscy należą do jednego klubu i biorą udział w jego działalności na tych samych warunkach. 

Nowością była możliwość udziału rodziców w roli sekundantów na torze przeszkód. Mamy nadzieję, że ten pomysł się podobał. 

Wszyscy startujący otrzymali mikołajkowe upominki, dyplomy i tak się złożyło, że nikt nie pozostał bez medalu! Tak właśnie było :).

Dziękujemy zawodnikom za waleczność, a rodzicom za gorący doping i wsparcie organizatora.    

Another integration club event is over

Polish and Ukrainian players took part in the club’s internal tournament, but there was no national competition – everyone represented themselves. They all belong to one club and participate in its activities under the same conditions. That’s a real integration.

A novelty was the possibility of parents’ participation as the seconds of their kids  on the obstacle course. We hope they liked this idea.

All the competitors received St. Nicholas’ Day gifts, diplomas and it so happened that he was not left without a medal! That’s how it was :).

We would like to thank the competitors for their bravery, and the parents for their warm cheering and support of the organizer. That’s appreciated very much!

NOCOWANKA MONSTERS: 25-26.11.2022

Kolejna nocowanka Monsters, zakończyła się powodzeniem.

Miejsce: Centrum Edukacji i Zabawy Karuzella ul. Szulborska 3 

W programie: trening sportów walki, pizza party, bitwa na poduszki, kino Monsters z maszyną do popcornu, poranny stretching z elementami jogi, fit-śniadanie, konkurs konstruktorski LEGO, trening funkcjonalny.

Ta forma integracji dla młodych sportowców klubu zaczyna się upowszechniać. Przynależność do klubu to coś więcej niż treningi sportowe, to  spędzony razem czas na przyjemnych i użytecznych zajęciach. 

TRWA KONKURS NA KONTRUKCJĘ Z KLOCKÓW LEGO 🙂

Dofinansownie pochodzi od YMCA Europe

Róża Fight Cup 5-6.11.2022

Kolejny występ turniejowy ekipy MONSTERS

Z wyników tego, jak zwykle bardzo dobrze przygotowanego turnieju, powody do zadowolenia miało dwóch zawodników naszego klubu. Maks (złoto) i Kuba (brąz) należą do najmłodszych wiekiem (około 7 lat), ale nie doświadczeniem wojowników - trenują już 3 lata.
Ich sukces jest najlepszym przykładem na to, że wytrwałość i determinacja przynoszą efekty.

RÓBMY SWOJE 🙂

Chłopcy zdali egzamin egzamin na niebieski pas podczas  letniego integracyjnego zgrupowania w Zakopanem współfinansowanym przez YMCA Europe. Obejrzyj wspomnienia.

The boys  passed their Blue Belt Exam at the Polish Ukrainian Summer Camp in Zakopane, co-funded by YMCA Europe. See the memory video. 

Udany start polsko-ukraińskiej ekipy MONSTERS

Successful start of the Polish-Ukrainian MONSTERS team

Gratulacje dla naszych niebieskich pasów!  Trzyosobowa ekipa przywiozła z Turnieju Kwalifikacyjnego Dziecięcej Ligi Grapplingowej  3 medale. Kuba i Szymek zdobyli złoto po walkach, które w pełni kontrolowali i nie dali żadnych szans przeciwnikom, a Dima solidnie zapracował na srebro pokonując w drodze do finału utytułowanych przeciwników. 

Chłopaki bardzo dobrze zaprezentowali się w  walkach – trener jest więc zadowolony nie tylko z wyniku! 

Przed nami seria dalszych występów – cieszmy się 😊

 

Congratulations to our Blue Belts! A 3-person team brought 3 medals from the Qualifying Tournament of the Young Grappling League. Kuba and Szymek won gold after the fights, which they fully controlled and gave no chances to their opponents, and Dima earned solid silver by defeating titled opponents on the way to the finals.

The guys presented themselves very well in the fights – so the trainer is satisfied not only with the result!

A series of more performances are ahead of us – let’s enjoy😏 !

http://www.ymcajapan.org/

The MONSTERS' Summer in Warsaw

Integration Day-Camp "Sports & Languages"

Lato Monstersów zakończyło się polsko-ukraińskimi półkoloniami. Było to harmonijne połączenie aktywnego wypoczynku, nauki i sportu. Tak właśnie wkraczamy w regularne zajęcia klubowe w roku szkolnym.

Tym razem dofinansowanie pochodziło z YMCA Europę i YMCA Japan. Dziękujemy również rodzicom za udział w projekcie integracyjnym ich dzieci!

Filmy niech będą miłym wspomnieniem lata i zachętą do treningów 😊

 

 

The Monsters’ summer ended with the Polish-Ukrainian Day Camps. It was a balanced combination of active rest, learning and sports. This is how we enter regular club activities during the school year.

This time the co-funding came from YMCA Europe and YMCA Japan. We would also like to thank the parents for the support to their children’s participation in the integration project!

2 videos: may they are nice  memories from the summer 😏.

Zgrupowanie sportowe
Klubu Monsters
w Zakopanem
1 - 7 lipca 2022r.

Zgrupowanie letnie różniło się od poprzednich  przede wszystkim tym, że było ono wielonarodowościowe. Klub MONSTERS realizuje program zajęć pozaszkolnych, którego jednym z celów jest integracja dzieci różnych narodowości mieszkających w Polsce. Program jest realizowany we współpracy z międzynarodową organizacją pozarządową YMCA Europe. Dla klubu oznacza to również perspektywę współpracy zagranicznej. 
Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

Integration Sports Camp
in Zakopane
July 1-7.2022

The summer sports camp differed from the previous ones mainly because of its multinational participation. The MONSTERS club implements a program of extracurricular activities, one of the goals of which is to integrate children of different nationalities living in Poland. The program is implemented in cooperation with the international non-governmental organization YMCA Europe. For the club, it also means the prospect of international cooperation.

Integration City Camp "Sports & Culture, Days & Nights"

czyli

MAJÓWKA MONSTERS

Tym razem było to wydarzenie międzynarodowe, gdyż wśród uczestników, mieliśmy uczestników z Ukrainy. Działo się to w ramach programu integracyjnego prowadzonego przez organizację międzynarodowa YMCA Europe, do którego przystąpił klub MONSTERS. Program wspierany jest również przez UNICEF.

W użyciu były 4 języki!

Na tym nie koniec: program będzie się rozwijał i młodzi Ukraińcy będą regularnie uczęszczali na treningi klubowe, a także uczestniczyli w zgrupowaniach sportowych klubu.  

Lokalizacja: Centrum Nauki i Zabawy Karuzella

Nocowanka Monsters

28-29 października odbyła się kolejna impreza klubowa - Nocowanka Monsters! Było dużo sportu, zabawy oraz pożytecznej wiedzy.

W programie:

 • trening sportów walki
 • trening funkcjonalny
 • poranny stretching z elementami jogi 
 • kolacja i śniadanie
 • kino Monsters  z maszyną do popcornu
 • zajęcia odstresowujące
 • opieka od 18:30 w piątek do 12:00 w sobotę

Nowością były zawody w budowaniu z klocków LEGO – pomysł chwycił 🙂

Overnight Event

On October 28-29, another integration club event took place - Monsters Overnight. There was a lot of sport, fun, useful knowledge and skills.

The programme contained:

 • Martial arts training
 • functional training
 • morning stretching with yoga elements 
 • common meals 
 • „Monsters cinema” with a popcorn machine
 • anti-stress (mental health) activities

A new proposition was the competition in building with LEGO bricks – the idea caught on 😊.

Klub Monsters prowadzi program integracyjny dla dzieci w partnerstwie z  międzynarodową organizacją YMCA Europe.

The Monsters Club runs an integration program for children in partnership with the international organization YMCA Europe.

Bardzo dobre wieści z Zakrętu

Very Good News from Zakręt

Kolejny udany turniej naszych Monstersów w BJJ: 4 startujących – 4 miejsca na podium !
Do złotych medali Dimy, Kuby i Szymka Kuba Strzelbicki dodał brązowy. 
Trener chwali zawodników za dobre walki i nie kryje satysfakcji. GRATULACJE i BRAWKA 👏

Teraz kolej na  Turniej Róży  ! 

Another successful tournament of our Polish – Ukrainian Monsters in BJJ: 4 competitors and – 4 podium places!
Kuba Strzelbicki added a bronze medal to the gold ones of Dima, Kuba and Szymek’s.
The coach praises the players for good fights and does not hide his satisfaction. CONGRATULATIONS 👏!
Now it’s the turn of the Róża Tournament – let’s be cheerful!
 
 

Chłopcy zdali egzamin egzamin na niebieski pas podczas  letniego integracyjnego zgrupowania w Zakopanem współfinansowanym przez YMCA Europe. Obejrzyj wspomnienia.

The boys  passed their Blue Belt Exam at the Polish Ukrainian Summer Camp in Zakopane, co-funded by YMCA Europe. See the memory video. 

Udany start polsko-ukraińskiej ekipy MONSTERS

Successful start of the Polish-Ukrainian MONSTERS team

Gratulacje dla naszych niebieskich pasów!  Trzyosobowa ekipa przywiozła z Turnieju Kwalifikacyjnego Dziecięcej Ligi Grapplingowej  3 medale. Kuba i Szymek zdobyli złoto po walkach, które w pełni kontrolowali i nie dali żadnych szans przeciwnikom, a Dima solidnie zapracował na srebro pokonując w drodze do finału utytułowanych przeciwników. 

Chłopaki bardzo dobrze zaprezentowali się w  walkach – trener jest więc zadowolony nie tylko z wyniku! 

Przed nami seria dalszych występów – cieszmy się 😊

 

Congratulations to our Blue Belts! A 3-person team brought 3 medals from the Qualifying Tournament of the Young Grappling League. Kuba and Szymek won gold after the fights, which they fully controlled and gave no chances to their opponents, and Dima earned solid silver by defeating titled opponents on the way to the finals.

The guys presented themselves very well in the fights – so the trainer is satisfied not only with the result!

A series of more performances are ahead of us – let’s enjoy😏 !

http://www.ymcajapan.org/

The MONSTERS' Summer in Warsaw

Integration Day-Camp "Sports & Languages"

Lato Monstersów zakończyło się polsko-ukraińskimi półkoloniami. Było to harmonijne połączenie aktywnego wypoczynku, nauki i sportu. Tak właśnie wkraczamy w regularne zajęcia klubowe w roku szkolnym.

Tym razem dofinansowanie pochodziło z YMCA Europę i YMCA Japan. Dziękujemy również rodzicom za udział w projekcie integracyjnym ich dzieci!

Filmy niech będą miłym wspomnieniem lata i zachętą do treningów 😊

 

 

The Monsters’ summer ended with the Polish-Ukrainian Day Camps. It was a balanced combination of active rest, learning and sports. This is how we enter regular club activities during the school year.

This time the co-funding came from YMCA Europe and YMCA Japan. We would also like to thank the parents for the support to their children’s participation in the integration project!

2 videos: may they are nice  memories from the summer 😏.

Chłopcy zdali egzamin egzamin na niebieski pas podczas  letniego integracyjnego zgrupowania w Zakopanem współfinansowanym przez YMCA Europe. Obejrzyj wspomnienia.

The boys  passed their Blue Belt Exam at the Polish Ukrainian Summer Camp in Zakopane, co-funded by YMCA Europe. See the memory video. 

Udany start polsko-ukraińskiej ekipy MONSTERS

Successful start of the Polish-Ukrainian MONSTERS team

Gratulacje dla naszych niebieskich pasów!  Trzyosobowa ekipa przywiozła z Turnieju Kwalifikacyjnego Dziecięcej Ligi Grapplingowej  3 medale. Kuba i Szymek zdobyli złoto po walkach, które w pełni kontrolowali i nie dali żadnych szans przeciwnikom, a Dima solidnie zapracował na srebro pokonując w drodze do finału utytułowanych przeciwników. 

Chłopaki bardzo dobrze zaprezentowali się w  walkach – trener jest więc zadowolony nie tylko z wyniku! 

Przed nami seria dalszych występów – cieszmy się 😊

 

Congratulations to our Blue Belts! A 3-person team brought 3 medals from the Qualifying Tournament of the Young Grappling League. Kuba and Szymek won gold after the fights, which they fully controlled and gave no chances to their opponents, and Dima earned solid silver by defeating titled opponents on the way to the finals.

The guys presented themselves very well in the fights – so the trainer is satisfied not only with the result!

A series of more performances are ahead of us – let’s enjoy😏 !

Zgrupowanie sportowe Klubu Monsters w Zakopanem 1 - 7 lipca 2022r.

Zgrupowanie letnie różniło się od poprzednich  przede wszystkim tym, że było ono wielonarodowościowe. Klub MONSTERS realizuje program zajęć pozaszkolnych, którego jednym z celów jest integracja dzieci różnych narodowości mieszkających w Polsce. Program jest realizowany we współpracy z międzynarodową organizacją pozarządową YMCA Europe. Dla klubu oznacza to również perspektywę współpracy zagranicznej. 
Co-financed by:

www.ymcaeurope.com 

Integration Sports Camp in Zakopane
July 1-7.2022

The summer sports camp differed from the previous ones mainly because of its multinational participation. The MONSTERS club implements a program of extracurricular activities, one of the goals of which is to integrate children of different nationalities living in Poland. The program is implemented in cooperation with the international non-governmental organization YMCA Europe. For the club, it also means the prospect of international cooperation.

Integration City Camp "Sports & Culture, Days & Nights"

czyli

MAJÓWKA MONSTERS

Tym razem było to wydarzenie międzynarodowe, gdyż wśród uczestników, mieliśmy uczestników z Ukrainy. Działo się to w ramach programu integracyjnego prowadzonego przez organizację międzynarodowa YMCA Europe, do którego przystąpił klub MONSTERS. Program wspierany jest również przez UNICEF.

W użyciu były 4 języki!

Na tym nie koniec: program będzie się rozwijał i młodzi Ukraińcy będą regularnie uczęszczali na treningi klubowe, a także uczestniczyli w zgrupowaniach sportowych klubu.